Mus Magus

Forum za predstavjanje i raspravu o igrama u razvoju
Pravila foruma
Ovdje predstavite svoju igru po sistemu svaka igra svoja tema. Ime teme = ime igre.
U prvom postu opišite igru, stavite fotke i sl. kako bi se o istoj moglo raspravljati.
Odgovori
Avatar
M0by
Reactions:
Postovi: 101
Pridružen/a: 30 pro 2013, 13:48
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 151 put
Kontakt:

Mus Magus

Post Postao/la M0by »

Evo i ja imam dvije igre u razvoju i obje su zapele na grafickom djelu.

Mus Magus je igra za dvoje, dvoboj carobnjaka miseva.
Borba se vodi na vodoravnoj ploci po kokojoj figurice miseva mogu ici naprijed ili nazad i pobjednik je kad jedan mis bude izguran s ploce (tematski recimo da se bore na gredi u starome mlinu).

Carolije tj. borba se vrsi kartama i svi koriste iste karte tj isti deck ali sve karte se ne ponasaju jednako kod oba igraca, dakle karta za magic energy blast ce kod jednog misa bit fireball a kod drugog dark energy ball ili iceball i tako... zavisno od kakva je vrsta carobnjaka (sve je navedeno na njegovoj kartici kao i ostale carolije i sposobnosti koje su specificne za njega).
Razlika na ovim primjerima nije samo estetska tj. efekt fireball-a je kontinuirana ozljeda dok recimo iceball ima efekt smrzavanja i ozljede itd...

Uz neke standardne carolije tu su mogucnost postavljanja zamki na protivnikova polja, levitacija koja se npr. onda moze koristiti da se s njom predje preko zamki (prilikom koristenja levitacije ispod figurice ide prozirni cilindar jer ista traje duze), dizanje zidova kako obrana itd.

I naravno sve to nebi imalo smisla ako igra nebi imala nesto da je izdvoji od drugih igara na trzistu, tako da ova ima mehaniku za koju bar ja nisam vido da se jos koristi i koja dosta utjece na nacin igranja ali o tome napisem vise drugi put kad napravim taj dio (ko ideja je gotov ali ga treba napraviti fizicki).

Sve ovo imam ko "prototip" napravljeno od komada papira za fotokopiranje, ali sam zapeo na grafickome djelu da napravim pravi prototip za testiranje.
Jedino sto sam od grafike napravio i to je jos wip je logo i zadnja pozidana karata ali nisam siguran da mi se bas svidja finalni izgled.

Za ilustracije za karte sam probao koristiti AI ono kad je postao dostupan (vjerovatno bi sad s novim verzijama napravio i bolje ilustracije), ali nisam siguran oko koristenja AI slika tj. koliko je to dozvoljeno (iako vidim da ljudi prodaju stripove, slikovnice i sl. na amazonu a koje su napravljene uz pomoc AI) doraditi ih i ispraviti greske kao sape i sl. nije problem.
A nisam jos sigurna ni s kojim stilom ici.

Eto toliko za sad o Mus Magus, druga igra je farmerska tj sadnja bilja s modom za mirno igranje ili "dvoboj", igra je za vise igraca i naravno s svojom posebnom mehanikom, ali o tome u drugoj temi kad uspijem smisliti neko barem kodno ime s kojim sam zadovoljan.

I evo slike za Mus Magus:

pozadina s logom
slika

neke od AI generiranih slika
slika

slika

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru M0by za post (ukupno 3):
dadogrofValsim
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8441
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1584 puta
 pohvaljen: 2361 put
Kontakt:

Re: Mus Magus

Post Postao/la grof »

Pa dobro taj AI kreira ilustracije. Daj pliz ako ti se da, u onom forumu za Dizajn otvori temu oko AI-ja i dizajna, pa da se malo više sazna o tome kako s pomoću AI-a kreirati ilustracije, bar za prototipiranje. Mene bi dosta zanimalo. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
dadosadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4966
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3590 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Mus Magus

Post Postao/la sadistiko »

koliko sam čuo dosta je tu priče oko toga koliko je to kršenje prava jer AI kao koristi već gotove slike iz kojih uzima primjere. Al još uvijek nije riješeno.
slika
Odgovori

Natrag na “Igre u razvoju”