Koje elemente igara ne volite?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la kockica »

Komponente:
Ne volim bacanje kockica, prebucne su a i trebaš prostora inače spadaju sa stola.

Ne volim kada ima puno kartica, onda ima puno miješanja, onda to treba sleevati, onda se kartice medjusobno lijepe itd
Posebice ne volim jada sve te kartice čine posebne kupove pa ih posebno treba i miješati.

Ne volim kockice kao resurse u TfM ili TtA, gdje malo dodajes, malo vracas, pa stalno pimplas njima. Generalno ne volim resurse iz tog razloga.

Ne volim igrace ploče koje nemaju utore pa ti se rastresu resursi na njima kada drmnes ploču.

Ne volim kada te ploče imaju utore jer to znači sa ima puno računovodstva.

Ne volim ploče sa bodovnom trakom jer znači da ću se stalno naginjati nad pločom i pomicati svoje figure, a ne vjerujem toliko svojoj ženi da bih njoj dao da pomiče kada je figura na njenoj strani polja.

Ne volim kada je glavna ploča mala pa jedva vidim.

Ne volim kada je glavna ploča velika pa nemam mjesta za piće.

Ne volim kada je glavna ploca modularna pa svaki put moram slagati i premjestiti module.

Ne volim kada je glavna ploča siromašna detaljima odnosno ružna jer me bode za oči.

Ne volim kada je glavna ploča bogata detaljima jer ne vidim što moram raditi na njoj.

Ne volim hexove jer mi žena ima okp i stalno ispravlja pločice da su sve okrenute na donju stranu pa onda moram i ja tako, osim kada je želim raspizditi.

Ne volim kada igra ima puno malih figurica jer je to poziv nasem mačku da ih ganja.

Ne volim kada moram koristiti mobitel u igri.

Ne volim kada moram puno računati pa mi treba mobitel.

Mehanike:
Ne volim blefiranja jer me žena poznaje.

Ne volim kooperativne igre jer se posvađamo oko strategije.

Ne volim kompetitivne kada izgubim.

Ne volim sreću u igri kada me posere i izgubim

Ne volim kada nema sreće jer je to dobra potvrda da sam naprosto glup.

EDIT 1
Ne volim asimetricne igre, uvijek imam slabiju frakciju.

Ne volim euro igre gdje prvi igrač počinje sa manje resursa a ostali sa više resursa itd. Jer kada sam prvi, moji protivnici počinju sa više resursa od mene . Kada sam zadnji, onda sam, jelte, zadnji i moji protivnici stignu odigrati dobre poteze prije mene.

Ne volim kada igra naglo završi nekim preduvjetima za pobjedu, bez zadnjeg kruga, ne stignem odigrati dobre kombinacije.

Ne volim kada se igra cijela zadnja runda kada je već postignut završetak igre, moji protivnici stignu namaknuti više bodova.
EDIT 2

Društveni kodeks

Ne volim igrati igre udvoje, uvijek gubim.

Ne volim igrati u timovima, moj tim uvijek gubi.

Ne volim igrati svatko protiv svakog, svi su protiv mene.

Ne volim kada je tišina za stolom, osjećam se kao na misi.

Ne volim kada se priča tijekom igre, dekoncentrira me.

Ne volim kada nema pića za stolom, žedan sam.

Ne volim kada je piće na stolu, stalno paranoiram da će se proliti po igri.

Ne volim kada nema grickalica, gladan sam.

Ne volim kada ima grickalica , mrzim mljackanje i diranje igre masnim prstima.

EDIT 3
tema:

Ne volim kada igre nemaju temu, suhe su mi.

Ne volim kada igre imaju temu, samo su nalijepljene.

Ako i nisu nalijepljene teme, ne volim takve igre jer su pak prekomplicirane.

Ne volim kada igra ima puno teksta, onda sam se mogao učlaniti i u citateljski klub.

Ne volim kada igra nema teksta, ne znam što se uopće zbiva i što radim u igri.

EDIT 4:
Pravila
Ne volim kada objašnjavao pravila drugima, žena me stalno prekida i ubacuje.

Također ne volim objašnjavati drugima jer sam uvijek kriv zašto im nisam rekao da je baš TO ( Nneka stvar u igri) važno za igru.

Ne volim kada drugi objašnjavaju pravila meni, posebice nakon zdravice, uspiju igru učiniti neigrivom.

Ne volim kada igramo novu igru i tek nakon nekoliko ili dosta partija skuzimo da smo krivo igrali.

Ne volim kada počnemo pravilno igrati jer pogrešna igranja su bila zanimljivija.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 29 pro 2021, 13:18, ukupno mijenjano 4 puta.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 4):
ZorzymadoStipskovacu
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 182 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Zorzy »

Kocka. Tj. igra koja ima u suštini mehaniku sreće jednog Čovječe ne ljuti se ili Riska. Dok je kod nekih mehanika kocke dobro implementirana poput Istanbula (the dice game) gdje svaka strana kocke nešto donosi. Igre poput Betrayala gdje ako nemaš sreće u kocki koja ti ili donese nešto ili posve fulaš, me ohlade taj čas. Oh vidi dobio si jedan, oh vidi nisi dobio ništa i tako nekoliko puta zaredom dobio si najmanje moguće. A što manje sreće imaš to s manje kockica barataš. Šteta što si betrayer i što igraš protiv 5 drugih igrača. Sucks to be you.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

kockica je napisao/la: 16 pro 2021, 12:01
Ne volim...
Dakle, crkoh. Ali kad već spominješ orijentiranje heksova... Reći ću samo da se za mojim stolom mogu prsti izgubiti lako ako u TfM-u nisu svi tileovi okrenuti prema sjeveru...
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1348 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la kockica »

E a moja žena ne vole kada igramo castles of burgundy i ja postavljam hex sa brodom i velim uzimam/postavljam ocean ( iz TfM)

Ili u viticulture kada kažem da ću raditi žuto ili crveno vino.

Ili kad javim da ću uzeti novčiće a ne dolare, lire..

Dobro, to radim da je raspizdim. Sve za pobjedu.

Katkad se pitam što vidi u meni...
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4977
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3606 puta
 pohvaljen: 3724 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la sadistiko »

DarkDefender je napisao/la: 16 pro 2021, 10:53
dendarii42 je napisao/la: 16 pro 2021, 09:50 Ja sam dokučio da ne volim hexove. I to što su manji to su mi mrskiji. Teraforming Mars, Terra Mystica, Castles of Burgundy itd. su mi dobre igre, ali hexovi su mi baš odbojni.
Meni su hexovi dobri (prakticni su), ali ih ne volim kad pokusavaju napraviti da hex predstavlja 3d prostor. Npr. Dice Hospital.
dendarii42 je napisao/la: 16 pro 2021, 09:50 Druga stvar koju jako ne volim je kada moram prehranjivati radnike
Ovo sam i ja mislio da ne volim, ali sam shvatio da ono sto zapravo ne volim je depresivan osjecaj u igrama kad ti svega fali, a onda jos moras i ljude nahraniti. Npr. Osjecaj u Agrikoli je uzasan, cista depresija, i zato je vise ne igramo. Ali u Stone Age-u mi uopce ne smeta (pogotovo sto ljudi mogu jesti i cigle i kamenje :)). Uglavnom, nije da mi je neka draga mehanika, ali sam skuzio da nije sama mehanika to sto mi smeta nego druge stvari koje obicno prate tu mehaniku.
Ma ko je rekao da oni jedu cigle i kamenje??? :facepalm sbatine
Oni ljepo odu u sudjedno pleme i zamjene višak drveta za komad mamutovine ;-)
slika
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 291
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 233 puta
 pohvaljen: 347 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Aliensb »

Meni je najgora igra mehanički bila rising sun,ekipa s kojom sam igrao tvrdi da se igra tako, a ja se ne mogu pomiriti s time, a ne da mi se procitati pravila. 99% igre je dogaovaranje i nagovaranje tko ce sta kome pustiti, tipa ja dobivam ovaj fight ako sve ulozim ali imamo jos po dva fighta drugdje pa cu ja uloziti jedan ti nemoj nista pa cu ja dobiti tu pokrajnu koju bi svakako dobio, davanje resursa i samuraja ljudima koji nisu ni u klanu eto da mogu nesto napraviti, a ako zezneš dogovor ili igras betray onda ti se vise ne moze vjerovati i nece nitko s tobom u savez i ostali se dogovaraju oko svega, a ti si sam protiv drugih 5.

Doslovno tko vise trazi i moli vise dobije, ja nisam nista trazio i nista nisam skoro ni dobio, tipa lik ima kartu da kad god prelazis preko mora njemu dajes 2 golda, ja platim, drugi pita moze da ne platim, moze, 3. isto, moze, 4 isto moze... ja ga pitam sto si upoce kupio tu kartu, kaze nije bilo boljih, jos na sve to tvrde da je igra losa i nebalansirana.

Ako i nije ovo mehanika rising suna, mehanika koju najvise ne volim u igrama je kad moras nagovarati druge igrace za nesto, a igra nije co op, vjerojatno sto ne ocekujem da ce mi netko pustiti nesto sto njemu ne odgovara.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Aliensb za post (ukupno 2):
roverandomkockica
slika
Avatar
retko63
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 lip 2019, 11:19
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 76 puta
 pohvaljen: 51 put
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la retko63 »

Pozdrav ! Užasno su mi dosadile kartaške igre poput OHANAMI i ono slaganje karata po redu.I još su mi neke stvari,pa mogu reći čak i bezobrazne.Pratim također taj board gaming svijet kao i vi i vidim ima dosta igara koje su stvarno skupe i sadrže one kartončiće koji izgledaju kao da su sa smeća a niti jedne figurice,meepla,kockice ili nekakvog drvenog tokena.A cijena im je ono 699 kn,katastrofa ! To ne vrijedi pišljive bobe !
Ovi su korisnici zahvalili autoru retko63 za post:
Zorzy
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3142
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2324 puta
 pohvaljen: 2397 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Valsim »

Wooow. Koja zahtjevna publika :shock: .
Baš ste me zatekli. Uvijek sam mislio da svatko ne voli neku sitnicu u određenoj mehanici, ali cijele liste nisam baš očekivao.
Treba uvodnom postu prikeljiti upozorenje za buduće dizajnere igara: "Svi vi koji ulazite, ostavite svaku nadu!" :D

Ja sam valja onda jedina prostituka u društvenim igrama koja voli sve :D .
Oke manje više. Ako bi baš zapeo rekao bih da mi se ne sviđaju igre s pisanjem. Ma nije zapravo niti pisanje, više da sve resurse koje prikupljaš i stvari koje gradiš crtaš flomasterima po plastificiranoj ploči. Nešto tipa Saint Malo. Uglavnom sjećam se da smo po završetku igre svi bili zapackani crnom bojom, a igraće ploče po kojima se crta nakon nekoliko partija izgledaju užasno zapackano. Eto i mojih 5 centi hejta :kava .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 881
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 851 put
 pohvaljen: 988 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Mago de Umago »

kockica je napisao/la: 16 pro 2021, 12:01 Komponente:
Ne volim bacanje kockica, prebucne su a i trebaš prostora inače spadaju sa stola.

Ne volim kada ima puno kartica, onda ima puno miješanja, onda to treba sleevati, onda se kartice medjusobno lijepe itd
Posebice ne volim jada sve te kartice čine posebne kupove pa ih posebno treba i miješati.

Ne volim kockice kao resurse u TfM ili TtA, gdje malo dodajes, malo vracas, pa stalno pimplas njima. Generalno ne volim resurse iz tog razloga.

Ne volim igrace ploče koje nemaju utore pa ti se rastresu resursi na njima kada drmnes ploču.

Ne volim kada te ploče imaju utore jer to znači sa ima puno računovodstva.

Ne volim ploče sa bodovnom trakom jer znači da ću se stalno naginjati nad pločom i pomicati svoje figure, a ne vjerujem toliko svojoj ženi da bih njoj dao da pomiče kada je figura na njenoj strani polja.

Ne volim kada je glavna ploča mala pa jedva vidim.

Ne volim kada je glavna ploča velika pa nemam mjesta za piće.

Ne volim kada je glavna ploca modularna pa svaki put moram slagati i premjestiti module.

Ne volim kada je glavna ploča siromašna detaljima odnosno ružna jer me bode za oči.

Ne volim kada je glavna ploča bogata detaljima jer ne vidim što moram raditi na njoj.

Ne volim hexove jer mi žena ima okp i stalno ispravlja pločice da su sve okrenute na donju stranu pa onda moram i ja tako, osim kada je želim raspizditi.

Ne volim kada igra ima puno malih figurica jer je to poziv nasem mačku da ih ganja.

Ne volim kada moram koristiti mobitel u igri.

Ne volim kada moram puno računati pa mi treba mobitel.

Mehanike:
Ne volim blefiranja jer me žena poznaje.

Ne volim kooperativne igre jer se posvađamo oko strategije.

Ne volim kompetitivne kada izgubim.

Ne volim sreću u igri kada me posere i izgubim

Ne volim kada nema sreće jer je to dobra potvrda da sam naprosto glup.

Budem nadodavao...
Pa kaže...

Al tebe volem, to je fakat, ti si mi ljuuubav jedina...
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
kockica
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 251
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Butch »

Ne volim euro gamove.
Prebacis jedan plavi resurs u jedan crveni, zatim crveni u dva zuta, dva zuta u jedan plavi i jedan crveni, zatim plavi i crveni u 3 zuta.
Peak gameplay.

Ameritrash je superioran.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”