Koje elemente igara ne volite?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Odgovori
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 567
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Noghri »

Mozda bi ti bilo krace napisati sto volis @Vukozec 😁
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 515
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 272 puta
 pohvaljen: 466 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la DarkDefender »

priroda15 je napisao/la: 27 sij 2023, 15:51 Ja isto za neke igre ne vidim potrebu za više od dva igrača, između ostalih upravo za spomenute Ark Novu i Burgundy. Kod tih igara ne vidim gotovo nikakvu razliku igre u 2 igrača od igre u više igrača, osim dužine partije. Kad nas se skupi više radije igramo igre koje traže više igrača.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
Burgundy nisam igrao i 2, ali sam igrao u 3 i 4. Ono sto ne volim kod 3 igraca je sto ima znatno manje mineova i castlea u ponudi. Takve stvari dosta diktiraju taktiku. Nije nesto strasno, volim igrati i u 3, ali vise volim u 4 kad su sve stvari dostupne.
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 479 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la priroda15 »

Manje tajlova ali i manje igrača koji se bore za tajlove pa bi po logici stvari iskustvo trebalo biti isto ili slično. Ja sam ga igrao u 2 i 3 igrača, nisam u 4.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 396
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 529 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la mljeko »

Po meni je dosta velika razlika igrati Burgundy u dva ili četiri igrača i ne samo zato jer nisu sve pločice u igri iako je i to samo po sebi dosta velika razlika. Ne skalira sve, npr. nije isto biti zadnji u četiri ili dva igrača, takoďer je veći pritisak na završavanju tipa polja. Općenito iz svega toga su dinamika i osjećaj dosta drukčiji.

Ark Novu bi igrao u dva samo ako baš moram, tek u četiri postaje dovoljno dinamično. Ja sam u taboru da većina igara dolazi do izražaja tek u više igrača i onda se tako igrati definitivno više isplati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 2):
DarkDefenderedvinus
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 479 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la priroda15 »

Uff, ja bi Ark Novu igrao u više od 2 igrača samo ako baš moram Čak i iskustvo solo igranja AN nije daleko od iskustva igranja u dva igrača. Ne vidim smisao igranja te igre u više od dva igrača, gubljenje vremena po mom mišljenju. Ima toliko igara koje traže više igrača...
Baš gledam, BGG i za Burgundy i Ark Novu kaže da su najbolje u dva igrača. Za Ark Novu čak 56% ljudi kaže not recommended u 4 igrača, za Burgundy 26,8%.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk






Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
juri006
slika
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 515
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 272 puta
 pohvaljen: 466 puta

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la DarkDefender »

priroda15 je napisao/la: 28 sij 2023, 00:04 Baš gledam, BGG i za Burgundy i Ark Novu kaže da su najbolje u dva igrača. Za Ark Novu čak 56% ljudi kaže not recommended u 4 igrača, za Burgundy 26,8%.
Po meni u Castles of Burgundy nista nije bolje u manje igraca osim sto krace traje. Ali ja volim random koji igraci unose u igru. Volim cinjenicu da drugi igraci mogu napraviti nesto nepredvidivo. Iz istog razloga Puerto Rico najvise volim igrati u 5 igraca.
Ovi su korisnici zahvalili autoru DarkDefender za post (ukupno 3):
sadistikoedvinusmljeko
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 289
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 230 puta
 pohvaljen: 337 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Aliensb »

mljeko je napisao/la: 27 sij 2023, 23:44 .

Ark Novu bi igrao u dva samo ako baš moram, tek u četiri postaje dovoljno dinamično. Ja sam u taboru da većina igara dolazi do izražaja tek u više igrača i onda se tako igrati definitivno više isplati.
PO meni bas gubi svu dinamiku u 4 igraca, cekanje 10 minuta da odigras svoj potez je bas kontra od dinamike, da ne pricam da kad se tako u igrama ceka po 10 ak minuta na poztez sta ces drugo napraviti vec uzeti mobitel ili pricati s nekim i gubi se koncentracija na igru, a ne mozes ni zamjeriti ljudima kad shvacam da je dosadno 10ak minuta samo cekati, a svoj potez cesto znas u 30 sec
slika
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 396
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 529 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la mljeko »

Aliensb je napisao/la: 28 sij 2023, 08:02PO meni bas gubi svu dinamiku u 4 igraca, cekanje 10 minuta da odigras svoj potez je bas kontra od dinamike, da ne pricam da kad se tako u igrama ceka po 10 ak minuta na poztez sta ces drugo napraviti vec uzeti mobitel ili pricati s nekim i gubi se koncentracija na igru, a ne mozes ni zamjeriti ljudima kad shvacam da je dosadno 10ak minuta samo cekati, a svoj potez cesto znas u 30 sec
To što navodiš je problem igrača, a ne igre.

U biti imam dojam da ovdje govorimo o tri različita pitanja:

1. Postoji li kvalitativna razlika u samoj igri ovisno o broju igrača? Na to sam već odgovorio.
2. Pod pretpostavkom da postoji takva razlika i da je naklonjena na stranu više igrača, isplati li se i dalje igrati unatoč prirodno dužem trajanju? Apsolutno da.
3. Pod pretpostavkom da postoji takva razlika i da je naklonjena na stranu više igrača, isplati li se i dalje igrati tako iako su ljudi s kojima igraš spori? Po meni uglavnom da, iako ne uvijek, ovisi točno koliko su spori, koja je igra i kako sam raspoložen.

Dodatno, problem s nekim tko razmišlja toliko relativno sporije od tebe da se počneš gubiti ne nestaje u dva igrača i moje rješenje bi bilo da ne igram s tom osobom (bar ne redovito), ali znam da je to možda luksuz. Također, neke igre kvalitativno jesu bolje u dva igrača.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mljeko za post (ukupno 2):
DarkDefendersadistiko
Avatar
Aliensb
Reactions:
Postovi: 289
Pridružen/a: 07 ruj 2021, 18:56
Ima zahvala: 230 puta
 pohvaljen: 337 puta
Kontakt:

Re: Koje elemente igara ne volite?

Post Postao/la Aliensb »

Meni konkretno kod ark nove nemam bas pregled sta tko igra i već u dva igraca cesto naknadno se sjetim da je druga osoba uvela tipa primata i da trebam dobiti neke pare (ne ocekujem od drugih da to pamte, a tipa mi nemamo obicaj govoriti kad igramo zivotinju uvodim zivotinju iz Australije, s ikonom ptice i koja radit to i to, a mozda bi se trebalo u vise igraca.

Druga stvar, ako ti lose krene ili napravis gresku u startu osuđen si cesto na game od 4 sata u kojem tesko da ces uhvatiti prikljucak.

Treca stvar je moje ograniceno vrijeme igranja s drugim osobama, sto je otprilike u prosjeku 4 do 5 sati tjedno u jednom navratu i nekako mi se onda tesko natjerati da za to vrijeme odigram jedan game ark nove umjesto neke dvije igre koje traju po dva sata, a ark novu ostaviti da odigram sa zenom i zavrsimo ju u sat i pol dva u dva igraca.

Jedina prednost je vise projekata za scoreat pa ce svatko lakse naci da moze nesto i veca je borba i procijena kad nesto scoreat jer je vise igraca koji ti mogu uzeti to sto zelis, i mozda sto se karte na tablou brze mjenjaju iako po mom iskustvu vise se igraju karte iz ruke nego s polja.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”