doktorloza

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
doktorloza
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: doktorloza

Post Postao/la doktorloza »

Hvala, ljudi na lepim rečima dobrodošlice!!!

Bolje vas našao!

Nemojte da se ljutite ako nisam jako ažuran u odgovaranju na postove, desi se ponekad da prođe i par dana, a da jednostavno ne stignem da sednem pred računar... Evo i ovo kucam sa dežurstva iz Urgentnog centra... Takođe još nisam ni siguran da sam provalio kako funkcioniše ovo odgovaranje... Baš me sad zanima da li će ovi redovi izaći u odgovora na poslednji post, ili generalno za sve... Hajde, videćemo, nadam se da ću se brzo uigrati...

Hvala još jednom na rečima dobrodošlice!

Što se pitanja tiče, igre držim u posebno napravljenim dubokim ormanima koje sam stavio na dva plakara, skroz do plafona... i u još dve police napravljene za to... Sreća da živim u staroj gradnji, pa mi je plafon na 3,40... Imate neke slike kako to izgleda na BGG, na mom profilu.
Koje su mi najdraže igre... Teško pitanje. Zavisi uglavnom od raspoloženja. Pogoditi dobru igru u pravom trenutku je kao popiti pravo vino ili pogledati film koji ti baš odgovara raspoloženju... Od mirnih i tihih večeri gde prija gluvi brejnstorming uz Funkenšlag ili Agrikolu, do glasnih večeri u muškom društvu uz neke igre za cuganje, berzu ili deksteriti igre kad ruka smiri posle nekoliko vinjaka :)) Od nedavno spoznajem i porodicu dečijih igara jer nam starija devojčica ima 4 godine, i pravi je momenat da polako ulazi u ovaj divni svet... Vreme za igru je veći problem, ali kako nemamo televizor u kući, jer smo shvatili da je TV program jedan od jahača moderne apokalipse, pretpostavljam da smo na uštrb toga našli nešto vremena za igranje.

Sad moram da idem, ali se nadam da sam nešto odgovorio, a za dalje sledećom prilikom...

Svako dobro!!

Dejan
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: doktorloza

Post Postao/la MoschuS »

Dejane sto igrate sa kcerkicom? Nasa puni 4 za par tjedana i isto bi se rado igrali s njom samo nismo pametni s cim da pocnemo.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: doktorloza

Post Postao/la grof »

Svemirci su ti već zgodni (nadograđena verzija ČnLJ) Baci malo pogled i ovdje: http://igranje.hr/category/moderne_igre ... a-malisane
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Boros
Reactions:
Postovi: 144
Pridružen/a: 07 ruj 2010, 20:18
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: doktorloza

Post Postao/la Boros »

Nešto jednostavno za početak probaj, moja je voljela jednu jednostavnu Winnie Pooh igru tipa snakes and ladders. Također sam u Mulleru kupio Princezu na zrnu graška od Habe koja je super igra. Tu i tamo možeš pronaći jednostavne roll and move igre u nekim dječjim časopisima, npr. Princeze, Miki Maus i slični. Animal upon animal (neznam njemački naziv) od Habe je također zgodna. Uglavnom pogledaj u Mulleru Habine igre. Neke od tih igara možeš naći i na ebayu dosta povoljno.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: doktorloza

Post Postao/la MoschuS »

grof je napisao/la:Svemirci su ti već zgodni (nadograđena verzija ČnLJ) Baci malo pogled i ovdje: http://igranje.hr/category/moderne_igre ... a-malisane
O hvala, nisam to ni vidio na portalu!
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8446
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1588 puta
 pohvaljen: 2375 puta
Kontakt:

Re: doktorloza

Post Postao/la grof »

Boros je napisao/la:Nešto jednostavno za početak probaj, moja je voljela jednu jednostavnu Winnie Pooh igru tipa snakes and ladders. Također sam u Mulleru kupio Princezu na zrnu graška od Habe koja je super igra. Tu i tamo možeš pronaći jednostavne roll and move igre u nekim dječjim časopisima, npr. Princeze, Miki Maus i slični. Animal upon animal (neznam njemački naziv) od Habe je također zgodna. Uglavnom pogledaj u Mulleru Habine igre. Neke od tih igara možeš naći i na ebayu dosta povoljno.
Da, HABA je odličan izbor za djecu, a ima je u Muelleru.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: doktorloza

Post Postao/la MoschuS »

Imamo iz Mullera mini Nino Delfino i to joj je zanimljivo odigrat jednu partiju, dalje vise nema strpljenja. Vidio sam tamo da ima dosta tih malih igara za 30-50kn pa cemo jos malo pogledati ;)
doktorloza
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: doktorloza

Post Postao/la doktorloza »

Da, prva igra koju je Dora umela da razume i odigra relativno ozbiljno bio je UNO. Klasična igra, zabavna, brza, jednostavna i šarena, što je za dete i najvažnije...

Onda samo kupili iz Nemčke igru Šnapt Hubi, koja je bila dečja igra godine 2012, i pokazalo se kao pun pogodak... Igra je super zanimljiva jer je poluautomatska, odnosno, postoji nešto kao voditelj koji objašnjava šta se dešava u igri, gde je kakav prolaz u lavirintu, kao i gde se kriju čarobna vrata... Bitno je da je igra kooperativna i da uz dete i vi uživate, i još važnije dete vidi da je to i odraslima zanimljivo. Pri tom stalna kontrola odraslog učesnika ne dozvoljava da se igra zaglupi, a može se ponekad dati ikakv diskretan savet, kako da dete razmišlja, jer niko nije nikome suprotstavljen... Najvežnije od svega, igra uvek završava pobedom igrača nad bezobraznim duhom Hubijem, i dete se iskreno raduje kad odsvira pobednička melodija... Jedina mana je što je igra isključivo na nemačkom, i poterbna je odrasla osoba da prevodi šta aparat govori, ali pošto je obim reči koje se koriste nevelik, to je uz malo pažnje lako i brzo moguće naučiti sve potrebne reči... Ima na BGG i neke kratke pomoći oko toga na forumu vezanom za ovu igru...Topla preporuka...

E, onda sam pre neku nedelju u Beču kupio još 4 male Ravensburgerove igr za nju, i sad ih polako gustiramo: to du Jakari (mali indijanac) koji svojim prijateljima deli pera, kao tajna pisma, a beži od zlog vuka pri tom.. Druga je Maks Zeka, igra sa sličnim principima, gde zeka ide u krug i usput kupi karte po pojlima, pokušavajući da formira čitavu porodicu sa zečevima sa svim brojevima od 1 do 6. Pri tom postoji jedna posebna karta nekakvog super zeca (kao ono Zec Beli - sreću deli) i kad igrač okrene tog zeca može da ukrade jednu od već skupljenih karata drugom igraču. To je prličan šok za malu decu, ali po njenim reakcijama bih rekao da se navikava na situaciju da život nije baš uvek najpošteniji - što je jedna od pouka koju i svi kad-tad shvatimo:) Treća je neko džepno izdanje Loti Karotija, vrsta memorije sa zečevima u boji, uz povrmeeno menjanje mesta zečevima, i sasvim lepo funkcioniše sa malim detetom. Četvrtu još nismo otpakovali, čuvam je u zalihama, da je mala dobije kada to nekako zasluži...

Pomenuti Nino Delfino je super igra, i voli da je igra, mada je kod nas prlično skupa, pa ne znam da li je za svačiji džep. Osim toga kod nasi ima da se kupi i igra Tupko Lupko (pretpostavljam i kod vas) koja nije skupa a vrlo je zabavna, i igrači treba da kada čuju zvuk odreaguju i pokupe karte koje odgovaraju zvuku sa stola, pomoću plastičnih vakuum čekića... Naravno da su refleksi odraslog čoveka ovde velika prednost, ali kad igramo sa njom obično je pustimo da do kraja pobedi, ali držimo atmosferu sve vreme neizvesnom, tako da mora da se potudi da bi pobedila...

Eto, to je za sada kako se mi sa njom družimo, a rado ću podeliti svoje buduće utiske.

Pozdrav svima,

Dejan
Ovi su korisnici zahvalili autoru doktorloza za post:
buraz
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: doktorloza

Post Postao/la MoschuS »

Hvala na preporukama Dejane!
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4972
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3593 puta
 pohvaljen: 3702 puta
Kontakt:

Re: doktorloza

Post Postao/la sadistiko »

doktorloza je napisao/la: Četvrtu još nismo otpakovali, čuvam je u zalihama, da je mala dobije kada to nekako zasluži...
:D hehe, ovo me podsjetilo na moju ženu, mene i našeg Luku (9 god.), a sad već i Franu (mlađi sin s tek godinu i pol) gdje po našim ladicama sa gaćama i čarapama uvijek postoji neka mala igračkica za slučaj da odpadne koji zub ili dođe deseta u nizu petica iz škole :lol:
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”