Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la MoschuS »

Hvala na odgovorima! Buduci da sam nov u ovoj vrsti "zabave" za pocetak nisam opce pametan da li mi to treba :)
Pretpostavljam da su karte same po sebi dovoljno kvalitetene i da ce trajati godinama ako se koriste par puta tjedno, ako ides na turnire ili u igraonice onda vjerujem da imaju smisla.
Kakvi su ti sleevovi sa refleksijama/odsjajem? Da li ih ima matiranih? Za sada imamo samo Lords of Waterdeep i Warhammer Invasion, igramo ih navecer pod svjetlom koje je direktno iznad stola i nekada se karte tesko vide (pogotovo kad gledas protivnikove). Znam da ima onih folija mat za mobitele koje smanjuju refleksije i to stvarno funkcionira, mozda ima i takvih sleevova?
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 935 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la miljenko »

Nisam vidio takve sleevove koji smanjuju refleksiju, cak bi reko da sleevovi pogorsavaju taj problem...

Ja koristim sleevove prvenstveno za vlastiti mir. Vecina ljudi nezna mješati karte, pa ih guraju jedne u druge dok se karte ne rascvjetaju, pa umjesto da idem svima na zivce stalnim upozoravanjem da paze na karte, kupim sleevove i miran sam... Ženski nokti su takodjer pogubni za karte, jer ih obavezno koriste za podizanje karata sa stola...

Dovoljno idem svima na zivce kad nedam da se cuga i hrana drze na stolu, da jos stalno ponavljam da se pazi na karte, bilo bi previse...
minko
Reactions:
Postovi: 31
Pridružen/a: 24 lis 2012, 14:07
Lokacija: Split
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 0

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la minko »

MoschuS - to sa matiranim sleevovima ti se odnosi na pozadinu (imas matirane i reflektivne/glossy) i jedina relevantna razlika je to da reflektivni nisu dozvoljeni na, amo rec, malo ozbiljnijim card game turnirima (na MtG regionalne i nacionalne nisu bili dozvoljeni) buduci da je moguce varati (ali poprilicno tesko).

Glede kvalitete/razlike izmedu premium/standard, nisam siguran za mayday, ali Ultrapro pro linija ima jako rigidnu pozadinu i karte nema sanse da ce se iskriviti ili ostetiti, rubovi su takoder puno deblji. Standardne linije za card gameove nemaju posebnu protekciju na rubovima i imaju fleksibilnu pozadinu. Oni prozirni boardgame sleevovi nude samo zastitu tijekom mijesanja (kao sto je miljenko rekao) i od stranih materijala koji mogu doci u kontakt sa kartama, doduse, za boardgameove, mislim da nista vise nije ni potrebno.
Avatar
casedeck
Reactions:
Postovi: 84
Pridružen/a: 30 kol 2011, 13:06
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la casedeck »

MoschuS je napisao/la:Hvala na odgovorima! Buduci da sam nov u ovoj vrsti "zabave" za pocetak nisam opce pametan da li mi to treba :)
Pretpostavljam da su karte same po sebi dovoljno kvalitetene i da ce trajati godinama ako se koriste par puta tjedno, ako ides na turnire ili u igraonice onda vjerujem da imaju smisla.
Ja bih rekao da uvijek imaju smisla. Karte se zapravo vrlo lako oštete, a ove je posebno teško zamijeniti. Sleeveovi te spase od prolivenog pića na stolu, grickalica i slično što ljudima ostane na prstima dok igraju, svakakvih tehnika miješanja... Jednostavno nema brige oko davanja karata nekome u ruke.

Investicija od 10-ak kuna po paketu od 100 kom (za mayday ultra-fit) ili malo vise (15-20) za neke druge stvarno nije velika, a imas mir u glavi. Cura i ja sleeveamo sve karte u svim board i card gameovima koje imamo, obavezno.
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la MoschuS »

Hehe nega kod mene hrane/cuge na stolu kad se igra, vec je draga njurgala :D
Malo me muce te refleksije ako se jos pojacaju sa sleevovima ali mislim da necu umrijeti ako kupim jedan paket pa probam.

btw da li se karte lakse mijesaju sa Standard sleavovima (u odnosu na one bez)? Negdje sam procitao da se lijepe jedna za drugu?
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la buraz »

da, meni najviše smeta to ljepljenje jedne za drugu.. kolko sam skužio, ako se zamaste sleevovi sa masnim prstima. barem je tako mi bilo kod maydayovih običnih, kod premiuma baš i ne.
slika
Avatar
Avtomatik
Reactions:
Postovi: 66
Pridružen/a: 31 kol 2012, 17:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Card sleeves

Post Postao/la Avtomatik »

Ako modovi misle da je potrebno neka prebace u drugi podforum, uglavnom ako kom ovih dana zafali protektora za karte na stranici http://swanpanasiasleeves.com/ se mogu nac vrlo solidni (koliko vidim po feedbacku) protektori za male pare, ako sam dobro shvatio sa sajta free shipping je za narudjbe preko 15paketa do kraja mjeseca, pa eto da informiram rulju :mrgreen:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Avtomatik za post (ukupno 2):
miljenkominko
Dark Forest Games
www.boardgames.hr
Avatar
Schism
Reactions:
Postovi: 102
Pridružen/a: 15 ožu 2012, 13:17
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Schism »

Avtomatik je napisao/la:Ako modovi misle da je potrebno neka prebace u drugi podforum, uglavnom ako kom ovih dana zafali protektora za karte na stranici http://swanpanasiasleeves.com/ se mogu nac vrlo solidni (koliko vidim po feedbacku) protektori za male pare, ako sam dobro shvatio sa sajta free shipping je za narudjbe preko 15paketa do kraja mjeseca, pa eto da informiram rulju :mrgreen:
Kupil sam njihove standard sleeves ove godine u Essenu i mogu reci da sam zadovoljan. Ono kaj mi se svidja je da se protectori ne sklizu kao sto je slucaj s vecinom drugih proizvodjaca, pogotovo kad su novi. E sad, i tu vrijedi ona kolko para tolko muzike, sto u konkretnom slucaju znaci da cete tu i tamo primjetit razliku u vecini protectora iz istog paketa, nista veliko, meni osobno ne smeta ni najmanje.

Tak da :thumbs za Swan Sleeves, nadam se da ce im postarina ostati pristupacna i nakon ovog promocijskog razdoblja.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Schism za post (ukupno 2):
miljenkominko
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 935 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la miljenko »

Gledao sam vec te Swan sleevove... Super su jer imaju nestandarde velicine, npr. one kockaste za Power Grid itd... Jel bi neko narucivao od njih da probamo udruziti snage i uloviti besplatan shipping??
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Tražim kompanjone za narudžbu sleevova

Post Postao/la MoschuS »

casedeck je napisao/la:.
Konkretno za Warhammer Invasion, ja koristim Almost-a-penny Ultra-fit (kao i za sve druge igre s kartama te veličine), savršeno mi odgovaraju (i uskoro moram naručiti još hrpu takvih, samo da se pojave)....
Da li znas kad ponovo dolaze Almost-i? Negdje pise January a negdje March, ako je za koji dan-tjedan lako pricekam ali ozujak bas i nebi cekao :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”