Cijene igara po trgovinama

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 935 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la miljenko »

grof je napisao/la:U Intersparu (ja sam tam kupio) je verzija potpuno lokalizirana na HR što je napravio slovenski izdavač (mislim LaserPrint)
Vidio sam te lokalizirane naseljenike otoka catan, cak za samo 150kn u merkatoru. Jedino sta me brine je, jel neko uspio odgonetnuti koja je to edicija? Izgleda mi ko prva... Pretostavljam da nije kompatibilna sa ekspanzijama?? Smrdi mi da su se htjeli rijesiti starih plocica i djelova za igru koji im postali zastarijeli izlaskom cetvrte edicije, pa odlucili uvalit hrvatima...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

miljenko je napisao/la:
grof je napisao/la:U Intersparu (ja sam tam kupio) je verzija potpuno lokalizirana na HR što je napravio slovenski izdavač (mislim LaserPrint)
Vidio sam te lokalizirane naseljenike otoka catan, cak za samo 150kn u merkatoru. Jedino sta me brine je, jel neko uspio odgonetnuti koja je to edicija? Izgleda mi ko prva... Pretostavljam da nije kompatibilna sa ekspanzijama?? Smrdi mi da su se htjeli rijesiti starih plocica i djelova za igru koji im postali zastarijeli izlaskom cetvrte edicije, pa odlucili uvalit hrvatima...
Koja je uopće razlika u edicijama? Veličina samih pločica ili ima promjena i u pravilima i vrsti pločica?

Ovaj u prodaji Mullera i Interspara jest lokalizirano Kosmosovo izdanje, a vidim da u izdanju Kosmosa ima i nekih ekspanzija. Slovenski LaserPlus je lokalizirao tri Kosmosove igre na SLO i HR (Catan, Keltis i Sinove sahare)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 935 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la miljenko »

Iskreno, neznam dali ima razlike u pravilima i druge razlike nego fizicke medju plocicama, ali sam siguran da ta razlika u plocicama, a i u karticama najvjerojatnije, cini igru ranijih edicija nekompatibilnom sa ekspanzijama. Pri tome mislim na ekspanzije koje su se svojedobno prodavale u LoM-u. Sad, dali postoje ekspanzije za ranije edicije, neznam, mozda su to ove kozmosove... Evo, neznam, ali svakako bi volio cuti od nekoga dali je probao kombinirati to nase izdanje sa ekspanzijama prije nego sto kupim.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

miljenko je napisao/la: ali svakako bi volio cuti od nekoga dali je probao kombinirati to nase izdanje sa ekspanzijama prije nego sto kupim.
Kad se nova trgovina otvori, imati ćemo prilike i ovo istestirati, pa ćemo objaviti na forumu. Dakle, najvjerojatnije u srpnju. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la thegrey »

grof je napisao/la:
miljenko je napisao/la: ali svakako bi volio cuti od nekoga dali je probao kombinirati to nase izdanje sa ekspanzijama prije nego sto kupim.
Kad se nova trgovina otvori, imati ćemo prilike i ovo istestirati, pa ćemo objaviti na forumu. Dakle, najvjerojatnije u srpnju. ;)
Zanima me par stvari:
- da li ce biti iskljucivi fokus na board gamese ili ce u asortimanu biti one samo jedan dio
- da li je u planu i prostor za igranje bg-ova. Svi smo nekad bili djeca, ali nisam bas fan igranja "ozbiljnijih" igara dok hrpa djece okolo skace sa pokemonima, battlestrikerima i ostalim
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

thegrey je napisao/la: Zanima me par stvari:
- da li ce biti iskljucivi fokus na board gamese ili ce u asortimanu biti one samo jedan dio
- da li je u planu i prostor za igranje bg-ova. Svi smo nekad bili djeca, ali nisam bas fan igranja "ozbiljnijih" igara dok hrpa djece okolo skace sa pokemonima, battlestrikerima i ostalim
Iz razgovora sa budućim vlasnikom mogu reći ovo:
  • Fokus je isključivo na boardgamesima i TCG kartama. Sve drugo ide "van"
  • Na jesen je u planu otvaranje igraonice po temama (dan za TCG, dan za boardgames-e).
Sve ostale skorašnje novosti u vezi trgovine biti će objavljene i na portalu u vijestima ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

miljenko je napisao/la: ali svakako bi volio cuti od nekoga dali je probao kombinirati to nase izdanje sa ekspanzijama prije nego sto kupim.

Dakle, lokalizirani, hrvatski (Laserplus-ov) Naseljenici otoka Catan koji se može kupiti po Mullerima, Intersparovima i sl. NISU kompatibilni (sukladni) sa Catanom koji se može kupiti u Carta Magici trgovini sa hrpom ekstenzija. Razlike su u kartama i dimenzijama heksagonskih pločica. Stoga, budite oprezni pri kupovini, a tim više što teksta u samoj igri ima ponešto na karticama razvoja, pa lokalizacija i nije toliko nužna za samu igru (za slučaj ako igraju djeca ili osobe koje ne znaju Engleski)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 935 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la miljenko »

grof je napisao/la:Dakle, lokalizirani, hrvatski (Laserplus-ov) Naseljenici otoka Catan koji se može kupiti po Mullerima, Intersparovima i sl. NISU kompatibilni (sukladni) sa Catanom koji se može kupiti u Carta Magici trgovini sa hrpom ekstenzija. Razlike su u kartama i dimenzijama heksagonskih pločica.
Fala na informaciji... I mislio sam si da nije kompatibilo...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8449
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1591 put
 pohvaljen: 2376 puta
Kontakt:

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la grof »

miljenko je napisao/la:
grof je napisao/la:Dakle, lokalizirani, hrvatski (Laserplus-ov) Naseljenici otoka Catan koji se može kupiti po Mullerima, Intersparovima i sl. NISU kompatibilni (sukladni) sa Catanom koji se može kupiti u Carta Magici trgovini sa hrpom ekstenzija. Razlike su u kartama i dimenzijama heksagonskih pločica.
Fala na informaciji... I mislio sam si da nije kompatibilo...
Molim :)

Ipak je dakle bolje uzimati vanilla verzije iz Carta Magice, nego ove lokalizacije čudnih izdavača....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Cijene igara po trgovinama

Post Postao/la thegrey »

Radi potrebe diskusije da i ja dam svojih par lipa.
Kupio sam lokalizirani SoC od Kozmosa i to u Mercatoru prije godinu i nesto (mozda i dvije) po bagateli od 100 i nesto sitno kuna (da li su bili 120 ili desetak kuna vise se uistinu ne sjecam).
Za moje potrebe je to bila fantasticna investicija. Zapravo trosak, a ne investicija, ali to sad nije bitno ;) .
Ekspanzije me ne zanimaju iz par razloga:
- ekspanzijama se pokusava dodati vise layera strategije, a time se gubi ono zbog cega sam istu i kupio. A to je da bude introduction game za ljude koji inace ne igraju drustvene igre
- povecavanje broja igraca na 5&6. Ne svida mi se downtime sa 5 ili 6 igraca u repetitivnim fazama igre.

Za ljude koji slicno razmisljaju, mislim da je ipak bolje uzeti jeftiniju verziju.

Disclaimer: Da ne bi krivo zvucalo, igra mi je i dalje jako dobra, naravno iz perspektive sto od nje ocekujem. Za sve nakon toga, vadim nesto drugo iz ormara :)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”