Chaos in the Old World

Pitanja vezana uz društvene igre
Odgovori
Igranje.org
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Chaos in the Old World

Post Postao/la Igranje.org »

Chaos in the Old World[ctable: picture=https://lh3.googleusercontent.com/-p1z- ... haos-1.jpg, link=http://igranje.org/Igre/chaos-in-the-old-world]OPIS IGRE

Pomagani od strane skrivenih kultista, vojske demona i ljudi, posvećene razarujućim moćima, žele uništiti sve što je dobro i čisto u svijetu. Chaos in the Old World, igra dizajnirana od strane Erica M. Langa, daje ti da postaneš jedan od 4 Razarajuće moći. Upravljaj tajanstvenim kultistima, moćnim ratnicima, ili čak Višim demonina dok širiš beznađe i destrukciju kroz kraljevstva Starog kontinenta.

U ovoj igri postat ćeš jedan od zastrašujuće snažnih bogova Kaosa! Svaki bog ima svoj jedinstven stil pokoravanja svijeta, i bog kojeg odabereš daje ti jedinstven način za ratovanje protiv drugih bogova. Koji ćeš postati?

Bog krvi, Khorne, sjedi na svojem prijestolju na vrhu planine od lubanja. Njegovi poručnici, zastrašujući Bloodthirsteri, nemaju premca u bitkama. Napadaju bez upozorenja, ostavljajući iza sebe trag od leševa. Njihov borbeni poklič siječe zrak pun krikova palih: Krv za Boga krvi!

Zavodljiv i poguban, Slaanesh, Princ užitka, namamljuje mnoge moćne pojedince na put tame. Sljedbenici Slaanesha uživaju u pretjerivanju, naslađujući se u boli i perverzijama. Moć Slaanesha ne leži u snazi, već u uslugama. Potpomognuta moćnim demonicama, lijepim sirenama s opasnim kliještima, vojska Slaanesha pokušava koruptirati svijet iznutra.

Djed Nurgle, Gospodar kuge, napreduje  na račun propadanja svih stvari. Hraneći se na moćnim snagama bolesti i raspadanja, Nurgle ne želi ništa više do širiti kugu. Nurgle vodi svoje kultiste šaljući ih u svijet kako bi širili odvratne infekcije kroz Stari kontinent, uz podršku groznih Plaguebearera. Ovi groteskni demoni posjeduju mačeve koji "plaču" bolesti. Propadanje je tako prirodno, zašti ne bi bio osnažen pomoću njega?

Gospodar promjene, Tzeentch, razumije da je znanje moć, i sve stvari su njemu poznate. Potaknut tajnama i neprikosnovenim magičnim moćima, on spletkari iz sjene. Njegovi podanici su sveprisutni, no mnogi ne znaju da rade za njega. Prava poruka šapnuta u pravo uho, zavodljive tajne otkrivene u pravi trenutak, Tzeentch je brzi put do moći. No, Tzeentch je i Gospodar promjene, te je njegovo ponašanje promjenjivo. Pazi da ne zloupotrebljavaš moć koja ti je dana, jer ćeš to platiti... s vremenom.

[/ctable]
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Chaos in the Old World

Post Postao/la lovvre »

JEL netko ima iskustv s ovom igrom i recite mi svoje dojmove o igri
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la Gordan »

igrao nekoliko puta i jako je zanimljiva :P
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la lovvre »

jel se vrijedi za tu igru dat 380 kn jel je to puno i covjek bi ocekival mnogo od te igre
Dibbler
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:09
Lokacija: Split
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la Dibbler »

Igra kontrole područja umaskirana u igru ratovanja. Svaki igrač predstavlja jednog od Bogova Kaosa iz Warhammer fantasy settinga koji zajednički kvare i uništavaju Stari Svijet (=naziv settinga). Bog koji najuspješnije koristi svoje sluge (kultisti i demoni) i čarolije za unaprijeđenje svojih moći i prikupljanje prestiža nakraju odnosi pobjedu. Sve četiri strane se igraju različito i naglasak je upravo na toj asimetriji - npr bog krvi i nasilja je najopasniji u borbi, bog magije i sudbine najlakše polaže čarolije na tablu itd, s time da je ovo samo dio "flavora" svake strane.

Jednom riječju, igra je - odlična. Tematika je super vezana uz mehaniku, sama pravila su relativno jednostavno, a opet duboka, a sama tabla je modularna (iako su regije u kojima se igrači natječu fiksno raspoređene), što znači da je svaka partija drukčija. Po meni je najvažnije da se igra ispod 2 sata (cirka 90 min po partiji): znači, komotno možeš odigrat i dvije partije po večeri. Bazična igra podržava 3 do 4 igrača - ako uspiješ nabavit ekspanziju, dobijaš set figurica i karata i za 5. igrača (među ostalim "goodiesima").
Dibbler
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:09
Lokacija: Split
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la Dibbler »

Ja sam konkretno nabavio igru kad je bila na popust te me uz sleevove za karte (i poštarinu) ukupno došla cca 300 kn. Međutim, vrijedi svake kune - da je koštala 380 kad sam je kupovao, ne bih se puno mislio.
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la lovvre »

dosta je meni za 3-4 igraca a kad bude trebalo za pet nabavit ce se
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la lovvre »

hvala svakako je kupujem
lovvre
Reactions:
Postovi: 85
Pridružen/a: 26 lip 2011, 20:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la lovvre »

ali ja volim kad igra traje duze
Dibbler
Reactions:
Postovi: 32
Pridružen/a: 21 srp 2011, 14:09
Lokacija: Split
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Chaos in the Old World

Post Postao/la Dibbler »

Pa slušaj, ne znam s kakvom ekipom ćeš je igrat. Ima se što razmišljat kad se igra - znale su nam partije trajat i do 2 i po sata; međutim, kad se malo uhodaš (i ako nemaš za stolom nekoga tko se predugo misli), igra ide glatko. Ako ćeš kupovat, ne zaboravi downloadat FAQ s FFG stranice. Iako su osnovna pravila prilično jasno i koncizno napisana, same karte (=magije i unaprijeđenja) znaju imat dvosmislen tekst.
Odgovori

Natrag na “Društvene igre”